Dojazd

Wydział Inwestycji i Inżynierii Miejskiej informuje, że związku z organizacją międzynarodowego festiwalu „OFF  FESTIVAL 2007” który odbędzie się 17 – 19 sierpnia 2007 r. na terenie Kompleksu Sportowo - Rekreacyjnego „Słupna Park” w Mysłowicach, dla linii autobusowych nr 66, 76, 77, 106, 149, 788, 931 wprowadzone zostaną nowe rozkłady które zakładają zwiększenie pojemności taboru jak również uruchomienie dodatkowych kursów realizowanych po zakończonych koncertach ok. 1:15.


Z uwagi na wprowadzenie taboru wysokopojemnego na liniach nr 66, 77, 149, 931 nie będą kursować autobusy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Z uwagi na zwiększone natężenie  ruchu na ul. Oświęcimskiej w  Mysłowicach prosimy o zaplanowanie podróży z odpowiednim wyprzedzeniem.

 


 

Mysłowice to miasto w województwie śląskim, na południu Polski, oddalone o 10 km od największego miasta województwa, Katowic, i 70 km od Krakowa.

Przez miasto przebiega odcinek Autostrady A4 Wrocław - Kraków z punktem poboru opłat w Brzęczkowicach, droga S1 Gdańsk - Cieszyn, DK 79 Bytom - Warszawa Wilanów przez Chrzanów, Kraków, Nowe Brzesko, Górę Kalwarię oraz DW 934 Mysłowice - Bieruń.

W Mysłowicach znajduje się węzeł kolejowy na międzynarodowej trasie Wrocław - Kijów z odgałęzieniem w kierunku Oświęcimia. Dzięki temu miasto posiada bezpośrednie połączenia kolejowe z największymi polskimi miastami: Opolem, Wrocławiem, Poznaniem, Szczecinem (3 pociągi pośpieszne), Kołobrzegiem (1 pociąg pospieszny), Krakowem, Tarnowem, Rzeszowem oraz Przemyślem. W sumie w Mysłowicach zatrzymuje się 31 pociągów pospiesznych oraz 43 pociągi osobowe.

Miasto posiada także dogodne połączenia autobusowe z polskimi ośrodkami turystycznymi i uzdrowiskami: Szczawnicą, Krynicą, Kudową Zdrój, Iwoniczem, oraz Rabką.

Mysłowice posiadają gęsto rozwiniętą sieć autobusową i tramwajową (KZK GOP). Przez miasto przebiegają 2 linie tramwajowe i ok. 20 autobusowych. Ponadto przez teren Mysłowic przejeżdżają autobusy innych przewoźników niż KZK GOP. Są to: PKM Jaworzno, ZKKM Chrzanów.

Rozkłady jazdy:
KZK GOP - autobusy miejskie
PKP, PKS

Kąpielisko Słupna

Słupna to kilkuhektarowy ośrodek rekreacyjny znajdujący się 2 km od centrum Mysłowic (następny przystanek za Dworcem w Mysłowicach w stronę Brzęczkowic - przystanek autobusowy Brzęczkowice Słupna).

17 - 19.08.2007 r. "Off Festival" Kąpielisko "Słupna Park" - Mysłowice

W związku z organizowanym przez gminę Mysłowice międzynarodowym festiwalem "Off Festival" który odbędzie się na terenie Kąpieliska Słupna informujemy, że w dniach tj. 18-19 sierpnia br. na liniach nr 76, 106, 149, 788, 931 uruchomione zostaną dodatkowe kursy w godzinach późno wieczornych według poniższego zestawienia:

Dla dojeżdżających samochodem w mieście będą przygotowane oznaczenia dojazdu do parkingów i miejsca festiwalu.

zobacz kąpielisko Słupna Park w lokalizatorze ZUMI.pl